Yeşilçam’ın ‘Ömercik’i Ömer Dönmez hayatını kaybetti

Dönmez, bir süredir mide kanseri tedavisi görüyordu

ömer dönmez

‘Ömercik’ adıyla tanınan Yeşilçam’ın ünlü ismi Ömer Dönmez, evinde hayatını kaybetti. Dönmez’in yeğeni Tolga Acar sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Dönmez’in hayatını kaybettiğini duyurdu.  Acar, paylaşımında, “Dayım Ömer Dönmez’i (Ömercik) kaybettik. Cenaze öğlen namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camii’nden kalkacaktır. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. 61 yaşında hayatını kaybeden Dönmez, bir süredir mide kanserine karşı tedavisi görüyordu. 

Ömer Dönmez Kimdir?

1959’da Sakarya’da dünyaya gelen Ömer Dönmez, 4 yaşında oyunculuğa başladı. Dönmez, 60’lı ve 70’li yıllarda ‘Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses’, ‘Ayşecik’le Ömercik’, ‘Hayat Sevince Güzel’in de aralarında olduğu 40’a yakın filmde oynadı. 

Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. 

Ömer Dönmez en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı. Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı Ayşecik olarak tanınan Zeynep Değirmencioğlu ise kuzeni oluyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ALİ GAFFAR OKKAN SUİKASTİNDE 19.YIL..