Sevgili hanımlar; hepimiz biliyoruz ki neredeyse genele çok yakın sayımız her ay regl sancıları yüzünden ‘ keşke erkek doğsaydım ‘ sitemini dibine kadar yaşıyoruz 🙂 ama bu durum asla bizi yıldıramaz. Çünkü biz kadınlar dünya üzerindeki en güçlü varlıklarız. Tabi bu demek değil ki destek almayalım 🙂 o zaman bakalım bakalım neler yaparsak daha rahat bir regl dönemi geçirebilirmişiz..

TAVSİYE EDİLENLER ŞÖYLEYMİŞ Kİ ;

İlk olarak menstrual döngümüzü iyi tanımalı ve hangii dönemlerde cinsel dürtülerimizin arttığını, serviks sıvımızın şeklinin ve dokusunun nasıl değiştiğini, ruhsal değğişimlerimizin ne zaman olduğunu, vücut ısımız ve uyku isteğimizin hangi dönemlerde arttığını dikkattli şekilde gözlemlememiz gerektiği.. Ayrıca; kanınızın rengi,dokusu ve kanamanın süresi oldukça önemliymiş.

Magnezyumla tanışmalı, bol bol yeşillik yeşil yapraklı sebzeler tüketmeliymişiz

Yeterli uyku uyumaya özen göstermeli ve yatak odamızda telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletler bulundurmamaya dikkat etmeliymişiz.

Beslenmemize dikkat göstermeli az kafein, bol bol su tüketmeliymişiz.

Bu bilgiler regl sancımıza etkili olduğu gibi sağlıklı yumurtlama dönemi yaşayabilmek ve güzel anneler olabilmemiz adına fazlaca önemli 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYEN YÖNTEMLER