Her ay karın ağrılarıyla uğraşmaktan yorulmuş olmanız çok normal! Regl öncesi dönemini bile kapsayan bu ağrılı dönemleri illa ilaçlarla geçirmek zorunda değilsiniz. Beslenme programını düzenleyerek bu ağrıları en minimal seeviyeye indirebilirsiniz. Bize güvenin ! Peki beslenme düzeninde neler yapabilirsiniz buyrun şöyle bakalım.

1- BOL SU ! Regl dönemi; cildinin bozulmasını önlemek , kramp , kasık ve bel ağrısı gibi sancıları önlemek için vücudunu susuz bırakmamalısın. ! BOL BOL su için.

2- Nohut bazlı yiyecekler uyku düzeninizi de olumlu etkileyeceği gibi ruh halinizi de pozitif yönde etkiler. Dolayısıyla leblebi-nohut-humus vb gibi yiyecekleri menünüze ekleyin.

3- Magnezyum içerdiği için muz tüketin ! Böylece de tatlı ihtiyacınızı bastırabilirsiniz. Üstüne tarçın dökmenizi tavsiye ederiz.

4- Omega 3 dediğimiz sağlıklı yağları içeren besinler tüketin. Bunlar somon ve yerfıstığında bol bol bulunuyor. Hatta avakadoyu da sakın unutmayın.

5- Kahve ve siyah çaydan uzak durun ! Bunlar aşırı kafein içerdikleri için vücudunuzu gergin bir evreye sokarak ağrılarınızı arttırır ve uyku düzeninizi olumsuz etkiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  VATİKAN'A KADIN YÖNETİCİ