Son dönemlerde kadınlar arasında moda haline gelen vajina beyazlatma farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Vajinanın beyazlatılması gereği görüntü bakımından ciddi bir kararma ile kendini gösterir. Genital bölge, her türlü denemenin rahatlıkla yapılabileceği bir bölge değildir. Bu tür işlemlerde mutlaka bir uzmana danışmak gerekir. Aksi halde geri dönüşü olmayan sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

(Vajina) Genital Bölge Beyazlatma

Vajinanın genelinde çeşitli nedenlerle kararmalar görülebilir. Kadınları fazlasıyla rahatsız eden bu görüntü için çeşitli çözümler var. Lazer ve benzeri gibi yöntemler denemeden önce bitkisel kürler deneyebilirsiniz. Ancak cildiniz hassassa vakit kaybetmeden işin uzmanına danışmanız da yarar var. Gölge görünümlü bir kararma özellikle bikini bölgesine doğru yayıldığında daha rahatsız edici hale gelir ve çözüm arama evresine geçilir. Beyazlatma yapıldıktan sonra tekrar kararma olmaması için bakıma özen göstermekte yarar var.

Vajina Kararması Neden Olur?

Vajinal bölgenin kararmasında etkili olabilecek çok sayıda neden vardır. Bunların biri ya da birkaçı bir arada cildinizde kararma yapmış olabilir. Vajina kararmasında en önemli neden yanlış epilasyon uygulamalarıdır. Bayanlar çoğu zaman genital bölge temizliğini bilinçsizce yapar. Yanlış iç çamaşırı seçimi ile birlikte bölgede fazla terleme olması da vajinal kararmalarda etkili bir nedendir. İç çamaşırı seçimi tahmin edilemeyecek kadar önemli bir husustur. Özel durumlar dışında pamuklu, cildin hava almasına yardımcı olan modeller tercih edilmelidir. Bölgenin jiletle temizlenmesi de ciddi oranda kararmaya neden olabilmektedir.

Vajina Kararması Nasıl Geçer?

Vajinal kararmanın düzelmesi için öncelikle evde bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Genital bölgenizi limon suyu yardımıyla ovalayabilirsiniz. 3-4 dakikalık bir masajla ölü derilerden kurtulabilir; bölgede renk açılmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak zeytinyağıyla masaj yapma yöntemini deneyebilirsiniz. Her iki yöntemde ölü derilerden kaynaklı kararmalarda etkilidir. Kararma neden jilet kullanımı gibi durumlardan kaynaklanıyorsa; beyazlatma için öncelikle ağdayla temizlik deneyebilirsiniz. Bunlar dışında hazır satılan kremler ya da daha ileri uygulamalardan lazer yöntemini deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  REGL SANCISINI ENGELLEMENİN YOLLARI

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Basit şekilde uygulanan limon ve zeytinyağı masajından sonra bir ileri seviye olarak kürleri deneyebilirsiniz. Kürlerin hazırlanmasında cildinizin hassas olduğu malzemelerin varlığına dikkat etmelisiniz. Beyazlatma kremini kendiniz hazırlayabilir ya da hazır olanlardan tercih edebilirsiniz. Genital bölge beyazlatma son yöntem lazer uygulamasıdır. Lazer ışınları, bölgenin yapısına göre ayarlanarak kullanılır.

Vajina Beyazlatma Kremi

Vajina beyazlatma kremini evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir Türk kahvesi fincanı kadar elma suyu, bir çay kaşığı kadar limon suyu ve doluca bir yemek kaşığı kadar vazeline ihtiyacınız var. Daha yoğun bir krem olmasını tercih ederseniz; vazelin miktarında artış yapabilirsiniz. Hazırlamak için tüm malzemeleri bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Homojen hale gelen krem karışımını elinizle tamamen kuru olan genital bölgenize masaj yaparak uygulayın. Krem kuruyana kadar bekleyin ve ardından nemli bir bez yardımıyla temizleyin. Son olarak bölgede terleme olmaması için pudra uygulaması yapın.